понеделник, 20 ноември 2017 | Вести денес: 16 ново

Лазаров со специјални патики на СП (фото)

Капитенот на македонската машка ракометна репрезентација Кирил Лазаров на претстојното Светско првенство (СП) ќе настапи со специјални патики.

Патиките се во бојата на националниот тим, црвени со жолто, на нив е впишано презимето на Лазаров и неговиот број седум.
lazarov-so-specijalni-patiki
Top