петок, 20 април 2018 | Вести денес: 93 ново

Ансамбл „Македонија“ одржа концерт со божикни песни во „Св. Јован Бигорски“ (галерија)

Ансамблот „Македонија“ својата концертна активност за 2017та година ја започна на најубав и најсвечен начин. Уметниците одржаа концерт со божиќни песни во преубавиот манастирски комплекс „Св. Јован Бигорски“.

Френетичните аплаузи од публиката, монасите и високото свештенство, им дадоа огромен поттик на уметниците на ансамблот Македонија, 2017та година да биде поуспешна со повеќе љубов, среќа и здравје.

Од ансамблот изразија голема благодарност до Архимандрит Отец Партениj за поканата на овие млади уметници заедно да го прослават еден од најголемите христијански празници.

15873622_962350840565473_9121376232478079248_n

15826188_962350837232140_3096784975301216195_n

15941263_962351007232123_904613971573160680_n

15940659_962351033898787_8160095630328292289_n

15894439_962351083898782_1083220959061132279_n

15941470_962351210565436_5409554328925401476_n

15894347_962351293898761_8624631477860865617_n

15941138_962351330565424_1251184676206784837_n

15871454_962351423898748_1972739671370684231_n

15871609_962351457232078_1290195925590689879_n

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top