недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 84 ново

Никогаш не отпишувајте ja Македонија!

Македонската ракометна репрезентација за играчи до 21 година по големата победа над Турција обезбедија пласман на Светското првенство (СП) кое летоска ќе се игра во Алжир.

На радоста ѝ немаше крај, а по големиот триумф следеше „селфи” од соблекувалната, чии коментари гласеа – „НИКОГАШ не ја отпишувај Македонија!”

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top