понеделник, 21 август 2017 | Вести денес: 79 ново

Никогаш не отпишувајте ja Македонија!

Македонската ракометна репрезентација за играчи до 21 година по големата победа над Турција обезбедија пласман на Светското првенство (СП) кое летоска ќе се игра во Алжир.

На радоста ѝ немаше крај, а по големиот триумф следеше „селфи” од соблекувалната, чии коментари гласеа – „НИКОГАШ не ја отпишувај Македонија!”

Top