четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Тажен Бадник во семејството Ѓоковиќ

qtaktkpturbxy84otq4yzm4zdi5mzuynzi4mzezotk5ngnmztdkmjm1my5wbmerkwlnayya

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со победа на д Фернандо Вердаско во полуфиналето во Доха (4:6, 7:6(7), 6:3), се ппласира во финалето на турнирот, а по мечот, во свој фазон го честита Бадник – со широка насмевка и порака испишана на камерата.

Сепак, ситуацијата во неговиот дом е тажна, а можност да ѕирмене во тажниот дом на Ѓоковиќ ни дава неговата сопруга Јелена.

Таа објави фотографија од малиот Стефан, кој навива за татка си, со „специјален рекет“ во рацете.

Stefan had a special “racket” today while watching daddy – the one that cannot break things when he imitates daddy’s forehand swing. Tata, I wish you could see how your little man is proud of you when you play and keeps shouting “Ajde tata!” with a fist-pump 😂😂 @djokernole Tennis really doesn’t allow many family holidays at home. Tonight is our Christmas Eve, a special family gathering occasion. Luckily, we have Face time and lots of understanding and support, so daddy will be with us in spirit and technology 👍😂😍❤ Srećno vam Badnje veče! Želim vam da ga provedete u miru, zdravlju i blagostanju. Za one koji Božić dočekuju u teškim uslovima, molim se za vas svim srcem i želim da vam ovaj dan donese zdravlje, sreću i hrabrost da prevazidjete sve probleme i strahove. I u napred da vam poželim Mir Božiji -Hristos se rodi (jer cu sutra verovatno da budem bez tehnologije :)) 🙏🌞😘❤

A photo posted by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on

„Тато, ви сакала да можеш да видиш колку е гордо твоето момче додека и граш и вика „Ајде тато“ со подигната тупаница. Тенисот навистина не ти дозволува да поминеш многу семејни празници дома. Вечерва е Бадник, специјална пригода да се собере семејството. За среќа, имаме Фејстајм и многу разбирање и поддршка, па така тато ќе биде со нас во мислите и технологијата… Среќен Бадник! Ви посакувам да ги поминете во мир, здравје и благосостојба. За оние кои го пречекуваат Божиќ во тешки услови, се молам за вас со целото срце и посакувам овој ден да ви донесе здравје, среќа и храброст да ги надминете сите проблеми ис травови. Ви посакувам Мир Божји, Христос се роди (ден порано, зашто утре веројатно ќе бидам без технологија :)“, напиша Јелена Ѓоковиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top