вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 122 ново

Сите сакаат да се сликаат со нив, а тие со Ѓоковиќ (ФОТО)

Доха во моментот е град во кој престојуваат и голеем број на спортски ѕвезди. Одржувањето на тенискиот турнир се поклопи со подготовките на фудбалерите на Баерн Минхен кои во Катар се подготвуваат за продолжение на сезоната во Бундеслигата. Денешното слободно попладне го искористија за уживање во елитната претстава меѓу Новак Ѓоковиќ и Фернандо Вердаско.

Србинот ќе ја брани титулата, а Баварците беа меѓу првите кои лично му честитаа пласманот во големото финале. Заедничка фотографија со Ѓоковиќ е поставена на клупскиот налог на „Твитер“ со опис – „ни беше чест што те запознавме“

Top