понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 29 ново

Васко Ефтов ја погреба СДСМ

Информациите дека Зоран Заев ќе биде нов претседател на најголемата опозициона партија значи дека СДСМ се распаѓа.

Новинарот Васко Ефтов кој важи за близок на дел од најсилната фракција во оваа партија под контрола на Наташа Савова на својот фејсбук профил денеска им честиташе на Струмичани затоа што добиле претседател на партија и во исто време им изразува сочувство на членовите на СДСМ.

Притоа авторот на емисијата „Во центар“  вели дека СДСМ била добра партија но дека сега наликува на убава девојка која нагазила на мина и се распарчила на сто парчиња. Од денеска почнува процесот на пе-де-пеизација на СДСМ, напишал Ефтов на социјалните мрежи.

vasko-eftov-

фото здраво.цом.мк

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top