петок, 20 октомври 2017 | Вести денес: 111 ново

Подметнат пожар во Центар додека цело семејство било дома

Вчера во 14.30 часот во ПС Центар, Г.М. (63)  од Скопје пријавил дека истиот ден во 11.30 часот на ул. „Мајка Тереза“ , во влез пред стан сопственост на неговиот син З.М., од страна на Б.М., извршено било кривично дело предизвикување општа опасност.

Имено, Б.М. делото го сторил така што поставил весници на скалите пред влезната врата и ги запалил, по што побегнал од местото на настанот. За време на случувањето пријавителот и неговото семејство биле во станот со што животот им бил доведен во опасност.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Top