петок, 25 мај 2018 | Вести денес: 73 ново

Пет работи кои мажите ги прават кога навистина се вљубени

%d0%b7%d0%b0

Заборавете на искажаната љубов во форма на скапи вечери, големи букет цвеќиња и други фотогенични работи, кои добро поминуваат на социјалните мрежи.

Маж кој навистина е вљубен во една жена знае да ги направи овие работи, но тој својата љубов ја мнифестира со следниве потези:

– Покажува почит,

– Секогаш е искрен,

– Се сеќавања на сите важни настани и датуми,

– Се труди да биде подобар човек, и

– Се бори за својата љубена

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top