сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 11 ново

Пет работи кои мажите ги прават кога навистина се вљубени

%d0%b7%d0%b0

Заборавете на искажаната љубов во форма на скапи вечери, големи букет цвеќиња и други фотогенични работи, кои добро поминуваат на социјалните мрежи.

Маж кој навистина е вљубен во една жена знае да ги направи овие работи, но тој својата љубов ја мнифестира со следниве потези:

– Покажува почит,

– Секогаш е искрен,

– Се сеќавања на сите важни настани и датуми,

– Се труди да биде подобар човек, и

– Се бори за својата љубена

Top