среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 109 ново

Најлесен начин како да направите куќа од божикни колачиња (Видео)

Во многу земји во светот во текот на божиќните и новогодишните празници традиционално се припремаат интересни и вкусни куќички од божиќни колачиња налик оние од бајките кои се украсуваат со многу бомбони и крем од белки.

Заедно со своите најмили можете да изградите сопствена куќа од божиќни колачиња, Можеби ќе ви одземе малку време, но резултатот надокнадува. А и вашите најмили и деца ќе бидат воодушевени.

Top