недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 84 ново

Најлесен начин како да направите куќа од божикни колачиња (Видео)

Во многу земји во светот во текот на божиќните и новогодишните празници традиционално се припремаат интересни и вкусни куќички од божиќни колачиња налик оние од бајките кои се украсуваат со многу бомбони и крем од белки.

Заедно со своите најмили можете да изградите сопствена куќа од божиќни колачиња, Можеби ќе ви одземе малку време, но резултатот надокнадува. А и вашите најмили и деца ќе бидат воодушевени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top