понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 92 ново

Меланија Трамп во фустан од Долче и Габана на новогодишната забава

Додека дизајнерите се делат на два тима во однос на тоа дали сакаат да ја облекуваат идната прва дама на САД, Меланија Трамп привлекува огромно внимание со стилскиот избор.

За новогодишната забава организирана од Доналд Трамп, таа носеше црн фустан со блескави детали на рамената од Долче и Габана.

01

Додека дизајнерите се делат на два тима во однос на тоа дали сакаат да ја облекуваат идната прва дама на САД, Меланија Трамп привлекува огромно внимание со стилскиот избор.

04

За новогодишната забава организирана од Доналд Трамп, таа носеше црн фустан со блескави детали на рамената од Долче и Габана.

Дизајнерот Стефано Габана сподели фотографија од 46-годишната поранешна манекенка за да ѝ се заблагодари за тоа што носеше креација од неговиот бренд.

slikaaa

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top