петок, 25 мај 2018 | Вести денес: 73 ново

Нови десет епизоди од серијата „Вил и Грејс“

Серијата „Вил и Грејс“, која во периодот од 1998 до 2006 година не засмеуваше во осум сезони, повторно ќе се врати на малите екрани и тоа со десет нови епизоди.

Вестите ги потврди еден од актерите во серијата, Лесли Џордан, кој за „Ен-Би-Си“ изјави дека во продолженијата се враќа целата актерска екипа, со исклучок на неодамна почината холивудска легенда Деби Рејнолд.

Деби во серијата ја играше мајката на Грејс, па продуцентите планираат на некаков начин да и оддадат почест во текот на новите епизоди.

Снимањето на продолжението почнува во јули оваа година, а како што откри Лесли, новите епизоди би можеле да се очекуваат на телевизиските екрани веќе оваа есен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top