недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Дилемите остануваат – Обдукцијата не го даде одговорот за причината за смртта на Џорџ Мајкл

LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 21:  (EMBARGOED FOR PUBLICATION IN UK TABLOID NEWSPAPERS UNTIL 48 HOURS AFTER CREATE DATE AND TIME. MANDATORY CREDIT PHOTO BY DAVE M. BENETT/GETTY IMAGES REQUIRED)  George Michael presents during the BRIT Awards 2012 held at the O2 Arena on February 21, 2012 in London, England.  (Photo by Dave M. Benett/Getty Images)

Точната причина за смртта на музичарот Џорџ Мајкл е нејасна и по извршената обдукција, објавила полицијата. На неговото тело биле извршени дополнителни тестови чии резултати ќе пристигнат за неколку недели.

Врз телото од Џорџ Мајкл била извршена обдукција, но после првиот преглед не било можно да се утврди вистинската причина за неговата смрт.

Како што пренесува британски Сан, oд полицијата рекле дека биле спроведени дополнителни тестови чии резултати ќе пристигнат за неколку недели. Во првичните вести за смртта на славниот пејач, како можна причина се наведуваше срцев удар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top