среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 90 ново

Му беше конкуренција на Кајмакоски во Икс фактор: Тој е единствениот маж на Марија Шерифовиќ (ФОТО)

1mar

Марија години наназад својот љубовен живот го држи на страна од очите на јавноста, а во нејзината автобиографија отворено проговори за неколкуте врски што ги имала со жени, но без да наведе имиња.

2mar
Единствениот маж кој Шерифовиќ и го претстави на јавноста е Славко Калезиќ.

3mar

daniel-so-svetski-x-faktor-a-koi-se-poslednite-koi-prodolzuvaat-vo-x-faktor-adria-2

Врската на Марија со црногорскиот пејач и актер беше третирана во медиумите, но траеше само шест месеци, па многумина ја окарактеризираа како маркетиншки трик.

4mar

Морам да се фокусирам на работата и не сакам никого да оптоварувам. Љубовта на далечина едноставно не ни успеа, изјави Марија во тој период.

5mar

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top