недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Лукас Леива си оди од Ливерпул, следна дестинација Серија А

BIRKENHEAD, ENGLAND - JULY 08: Lucas of Liverpool during the Pre-Season Friendly match between Tranmere Rovers and Liverpool at Prenton Park on July 8, 2016 in Birkenhead, England. (Photo by Dave Thompson/Getty Images)

Италијанските, но и медиумите на островот јавуаат дека Бразилецот од средниот ред на Ливерпул, Лукас Леива, наскоро ќе пристигне во Милано за да ги заврши медицинските прегледи за тимот на Интер каде што ќе го мине вториот дел од сезоната на позајмица.

Ливерпул веќе одамна ја прифатил понудата за него која вклучува откуп на неговиот договор на крајот на сезонава, па наместо на лето ќе си оди во јануари бидејќи тренерот Клоп не смета на неговите услуги. Пред да дојде во Ливерпул, Леива беше дел од бразилкиот Гремио, а со доаѓањето на Клоп стана јасно дека нема да добива позначајна минутажа на „Енфилд“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top