четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 105 ново

Најновата колекција на Кристијан Лобутин веднаш ќе ве освои

Кристијан Лобутин стана синоним за сексапилни обувки во кои секоја жена изгледа моќно. Па, кога францускиот дизајнер објавува нова колекција, многу дамски срца потскокнуваат од возбуда.

За сезоната пролет/лето 2017, Кристијан се позабавува со колоритни нитни и леопардски принт, а силуетата на одредени чевли ја збогати со „крилја“ инспирирани од рајски птици.

07

05

01

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top