среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 1 ново

САД протерале 35 руски дипломати: Имате 72 часа да заминете

САД протерале 35 руски дипломати и ги затвориле двата руски објекти во Њујорк и во Мериленд.

Тоа е одговор на кампањата на застрашувањата на американските дипломати во Москва од страна на Русија, изјави неименувано високо американскио официјално лице за „Ројтерс“.

Тој сакал да остане анонимен и додал дека на руските дипломати им бил даден рок од 72 часа да ја напушат државата.

 

Top