сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 4 ново

Легендарната група Меморија со новогодишна честитка за сите Македонци (Видео)

Тие по цели 17 година објавија спот за песната „Среќна нова“.

Песната е составен дел на албумот „Оган под Ѕвездите“, издаден далечната 1989 година.
Видео записот се состои од приватни фотографии и видеа на членовите на бендот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top