понеделник, 20 ноември 2017 | Вести денес: 16 ново

Легендарната група Меморија со новогодишна честитка за сите Македонци (Видео)

Тие по цели 17 година објавија спот за песната „Среќна нова“.

Песната е составен дел на албумот „Оган под Ѕвездите“, издаден далечната 1989 година.
Видео записот се состои од приватни фотографии и видеа на членовите на бендот.

Top