петок, 25 мај 2018 | Вести денес: 73 ново

Додека натпреварувачката пееше Карлеуша со гостин во публика приреди шоу (видео)

Маријана Јосиќ (28) од Белград се претстави во првиот круг во „Ѕвездите на Гран д“ со песната „Алкатраз“ од Севрина Којиќ. Шансата да ја отпее втората песна „Неќу да будем ко машина“ од Цеца Ражнатовиќ и ја даде жирито на „Гранд продукција“. Додека Маријана пееше шоуто го украде Јелена Карелуша која целото време какао „луда“ танцуваше со анонимниот господин од публиката. Постариот господин во ниту еден момент не се задиша и цело време ги следеше движењата на Карлеуша.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top