вторник, 21 февруари 2017 | Вести денес: 100 ново

Додека натпреварувачката пееше Карлеуша со гостин во публика приреди шоу (видео)

Маријана Јосиќ (28) од Белград се претстави во првиот круг во „Ѕвездите на Гран д“ со песната „Алкатраз“ од Севрина Којиќ. Шансата да ја отпее втората песна „Неќу да будем ко машина“ од Цеца Ражнатовиќ и ја даде жирито на „Гранд продукција“. Додека Маријана пееше шоуто го украде Јелена Карелуша која целото време какао „луда“ танцуваше со анонимниот господин од публиката. Постариот господин во ниту еден момент не се задиша и цело време ги следеше движењата на Карлеуша.

Top