понеделник, 23 октомври 2017 | Вести денес: 40 ново

Тесла автомобилот предвиде сообраќајна несреќа пред да се случи (Видео)

Oва неверојатно видео го сподели Ханс Нордсиј, а на истото можете да видите како неговиот Тесла автомобил ја предвидува сообраќајната несреќа што ќе се случи пред неговиот автомобил и го вклучува алармот и системот за итно кочење.

yuguigioihpo

Видеото е снимено на автопатот А2 во Холандија, а за среќа Ханс известува дека никој не бил посериозно повреден во сообраќајката.

Top