четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 105 ново

Тесла автомобилот предвиде сообраќајна несреќа пред да се случи (Видео)

Oва неверојатно видео го сподели Ханс Нордсиј, а на истото можете да видите како неговиот Тесла автомобил ја предвидува сообраќајната несреќа што ќе се случи пред неговиот автомобил и го вклучува алармот и системот за итно кочење.

yuguigioihpo

Видеото е снимено на автопатот А2 во Холандија, а за среќа Ханс известува дека никој не бил посериозно повреден во сообраќајката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top