понеделник, 25 јуни 2018 | Вести денес: 44 ново

Ако ве повика овој број на „Вибер“, никако не јавувајте се

Веќе подолго време корисниците на „Вибер“ се жалат дека добиваат повици од бројот +266696687, а сега е откриено и што може да ви се случи ако се јавите.

Наводно, доколку се јавите на споменатиот број, хакерите лесно би можеле да ве следат на „Вибер“.

Тоа значи дека би можеле да добијат пристап до вашите податоци што ги разменувате со пријателите.

Корисниците на „Вибер“ се советуваат никако да не се јавуваат на непознати броеви.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top