понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 92 ново

Се најде виновникот за смртта на славните во 2016 година

Оваа година многумина долго ќе ја паметат по смртта на најголемите музички и филмски великани од нашето време.

Изгледа дека писателот Џорџ РР Мартин веќе од почетокот на годината насети како ќе се одвиваат работите, па ја започна со пригоден твит. Мартин е познат по својата суровост кон ликовите од своите дела, па така неговиот твит беше речиси како пророштво.

fdsfdsfsd

Бидејќи на јунаците на своите дела често им ги одзема животите, се пошегува со корисните на социјалните мрежи дека тој лично ја режирал 2016 година. Со оглед на тоа што не престанаа да стигнуваат вестите за смртта на славните личности во текот на целата година, писателот неодамна се пошегува на својот јануарски твит.

fdsfdsf

-Жал ми е, напиша тој.

Серијалот на Мартин „Песна на ледот и огнот“, по кој е снимена најпопуларната серија на денешнината „Игра на престоли“, е една од најчитаните епски фантазии на денешнината.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top