четврток, 19 април 2018 | Вести денес: 102 ново

Погледнете како може да ја смените бојата на лед нотификациите на вашите андроид телефони

galaxy-s7-led-light-768x422

Многу корисници претпочитаат смартфони со Андроид поради различните можности за персонализација. Веројатно не знаете, но можете лесно да ја променитe бојата и на LED нотификацијата на уредот.

Не голем број од смартфоните, LED диодите се наоѓаат во горниот дел на телефонот и почнуваат да светат при дојдовен повик, добиена SMS порака или примен мејл.

Eве како брзо да ги прилагодите LED нотификациите.

Се што е потребно е да ја инсталирате мобилната апликација со името Light Manager – LED Settings што може да се спушти бесплатно од Гугл Плеј. Откако ќе ја отворите апликацијата треба да и дадете дозвола за пристап до нотификациите на телефонот. Потоа влезете во “Settings> Security> Notification Access> Light Manger”. Отворете ја апликацијата каде што ќе имате целосна слобода да ги контролирате нотификациите на вашиот уред.

022

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top