недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Калчо дуел за потписот на Шнидерлин

morgan

Вечните ривали од италијанската Серија А, Интер и Јувентус, ќе се обидат за време на зимскиот преоден рок да ги осигураат услугите на францускиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Морган Шнидерлин.

Искусниот играч за врска ќе биде продаден на првиот клуб кој ќе испрати официјална понуда која нема да биде помала од 20 мил. фунти и веќе одамна не е во плановите на Жозе Мурињо.

Слична таква понуда се очекуваа и од раководните лица на англиските премиерлигаши Евертон и ВБА кои пројавија интерес за поранешниот играч на Саутемптон.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top