вторник, 24 април 2018 | Вести денес: 0 ново

Со години штеделе за на нивната мајка да и го дадат овој подарок – Погледнете ја нејзината реакција

sinovi

Откако неколку години оставале пари на страна, браќата Кнуст од Сиднеј на својата мајка во знак на благодарност за католичниот Божиќ годинава и подариле автомобил за кој отсекогаш сонувала.

– Мал подарок со кој на нашата мајка сакаме да и се заблагодариме за се што направила за мене и Џејсоон. Веќе 10 години ова сакам да го направам, а сега сонот стана стварност, напишал едниот од синовите, Даниел Кнуст од Сиднеј на својот Инстаграм профил.

– Напорната работа се исплатеше, а за тоа не учеше од мали нозе нашата мајка. Никогаш тоа нема да го заборавам, додал тој.

Даниел и Џејсон објавиле на Инастаграм снимка на која се гледа како и покажуваат подарокот, автомобил БМВ – 3 украсено со црвена машна, кое го сокриле во гаража.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top