вторник, 24 октомври 2017 | Вести денес: 31 ново

Како да напикате фармерки во тесни чизми (ФОТО)

devojka noze ulica cizmi farmerkiСо падот на температурите стигна и потребата да се наоблечеме и стоплиме, а најголем проблем прави вовлекувањето фармерки во тесни чизми.  Некако ќе ги пикнеме, едвај ќе се закопчеме, а внатре… таму се се набира, се тутка, па стега ли стега.

За да не се мачите, еве еден супертрик. Само следете ја постапката која е прикажана на фотографијата, и тоа е сѐ.

farmerki-cizmi

Top