петок, 24 март 2017 | Вести денес: 119 ново

Познат идентитетот на двете момчиња кои утрово беа претепани до смрт

crna-hronika-mrtvi

Две млади момчиња се пронајдени рано утринава пред локал во центарот на Нови Сад, а како што неофицијално се дознава, еден од убиените е Драган Јовановиќ (26), некогашниот водач на навивачката група „Фирма“.

Драган и другото момче Дарио Роклицер (29) се претепани до смрт по расправија со група момчиња. Тие излегле надвор од кафеаната каде група мажи до смрт ги претепале со дрвени стапови. Двете убиени момчиња повеќе пати биле приведувани поради различни кривични дела.

На Јовановиќ се пукало во септември оваа година во Грбавец, каде се здобил со тешки телесни повреди.

Top