четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Позната причината за смртта на Џорџ Мајкл

Легендарниот музичар Џорџ Мајкл починал од срцева слабост, која, најверојатно, предизвикала срцев удар.

Џорџ Мајкл почина на 53-годишна возраст, во својот дом во Оксфорд.

Уште вчера вечер, полицијата соопшти дека амбулантно возило пристигнало на неговиот имот во Геринг во Оксфордшир во 13.42 часот, како и дека немало сомнителни околности.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top