понеделник, 20 ноември 2017 | Вести денес: 16 ново

Позната причината за смртта на Џорџ Мајкл

Легендарниот музичар Џорџ Мајкл починал од срцева слабост, која, најверојатно, предизвикала срцев удар.

Џорџ Мајкл почина на 53-годишна возраст, во својот дом во Оксфорд.

Уште вчера вечер, полицијата соопшти дека амбулантно возило пристигнало на неговиот имот во Геринг во Оксфордшир во 13.42 часот, како и дека немало сомнителни околности.

Top