недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 11 ново

Изгледа како мал автомобил, но обрнете внимание што се случува кога ќе се отвори вратата (Видео)

Микаел Кјелман ужива во велосипедизмот, но често временските услови не се погодни. Поради тоа овој шведски дизајнер решил да направи велосипед што ќе биде погоден за сите временски прилигоди.
Резултат е „Подрајд“ – забавен и практичен велосипед- автомобил. Кога ќе видите како изгледа ќе посакте да е ваш.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top