четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 105 ново

Какви секс-трикови знаат жените од целиот свет?

Грција: Гркинките советуваат да не се срамите од своите сексуални фантазии и да ги споделите слободно со партнерот. Тоа ќе го разгори вашиот сексуален живот.

Чиле: пред сексот внимавајте што јадете. Во оваа земја на поетите жените пред да водат љубов не јадат брокула, зашто таа создава гасови во стомакот. За да водите љубов, треба пред се да си бидете секси на себе си. Афродизијаците се пожелни.

Франција: романтичните Французинки имаат само еден совет, а тоа е да водите љубов само со мажот кој го сакате. Сметаат дека сексот за една ноќ не може да го пружи она уживање кое може да го имате со мажот по кој „ја губите главата“

Индонезија: Што кога креветот ќе здодее? Тогаш се префрлате на под – сметаат жените од Индонезија. Иако многумина заради болки во грбот го избегнуваат, сепак тие не уверуваат дека е сексот на под е поинтензивен и постраствен

Италија: Италијанките сакаат да испраќаат секси пораки пред состанокот. Истакнуваат дека рецептот до женскиот оргазам е будење на сетилата. Музика, миризливи свеќи, допири, бакнежи, здив и мирис – сето тоа влијае на подобро уживање во сексот

Мексико: како да уживате во губитокот на калории – со секс велат Мексиканките. Тие го користат сексот како тело-вежбање. И тоа три до четири пати неделно.

Велика Британија: Британките советуваат дека не треба да се оптеретуваме со тоа дали сме совршено издепилирани или не, и дали ни се гледа целулитот или стриите. Дури кога вие самите ќе заборавите на тоа – ќе уживате во сексот како никогаш дотогаш.

Јужноафриканска Република: секс спатителката Каролин Хари објаснува дека жените во сексот ја сакаат комбинацијата на нежност и грубост. Се што ви треба е да комбинирате нежни бакнежи со страствени допири

Германија: нивниот секс трик е да го земат во дланка пенисот на партнерот и нежно да го масираат, додека одат горе-доле. Чувството е поинтензивно!

Австралија: при оралниот секс држете се до ова златно правило, а тоа е да користите рака и уста во исто време. Уживањето е загарантирано, а мажот нема да ве испушти од раце.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top