понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 92 ново

Федерализација на модата (ФОТО)

Модата е во чекор со политиката. Барем на Бит пазар. Од некоја причина таму веќе се продаваат „федерализирани“ обувки, па за скромна сума можат да се купат и чевли „заевки“. Заевките се наменети за посебни пригоди, за посета на тетовските и кумановските села. Додека се чека дизајнерот да го изфрли машкиот модел, можеби е посоодветно женскиот модел да се вика „шеќеринки“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top