понеделник, 23 октомври 2017 | Вести денес: 40 ново

Повторно на големите екрани: Кралиците на Њујорк се враќаат во полн состав

seksot-i-gradot

Четирите ѕвезди на „Сексот и градот“, Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон, Кристин Дејвис и Ким Катрел потпишале договори за ново филмско продолжение на серијалот.

Актерките го одобриле сценариото, а снимањето ќе започне на лето следната година. Сепак, тие не прифатиле веднаш да снимаат ново филмско продолжение и првиот проблем бил да се соберат сите во исто време. Потоа актерките неколку пати го враќале сценариото на менување.

– Сара беше најтешко да се убеди за дад ја прифати улогата. Не и се допаѓаше идејата ликовите да бидат прикажани во многу позрело светло, открил извор близок го актерката.

Top