понеделник, 21 август 2017 | Вести денес: 79 ново

Жељко Самарџиќ драстично ослабна

Српскиот пејач Жељко Самарџиќ за медиумите открил дека последните неколку месеци бил на строга диета за да се ослободи од вишокот килограми.

Според Самарџиќ, трудот се исплател – пред четири месеци имал повеќе од 105 килограми, но до сега „симнал“ дури 25 килограми.

– Трипати на ден голтав вреќички во кои има суплементи за протеини масти и витамини. Престанав да ги јадам деликатесите во кои уживав, но не зажалив – изјави Самарџиќ.

 

Top