четврток, 22 март 2018 | Вести денес: 104 ново

Жељко Самарџиќ драстично ослабна

Српскиот пејач Жељко Самарџиќ за медиумите открил дека последните неколку месеци бил на строга диета за да се ослободи од вишокот килограми.

Според Самарџиќ, трудот се исплател – пред четири месеци имал повеќе од 105 килограми, но до сега „симнал“ дури 25 килограми.

– Трипати на ден голтав вреќички во кои има суплементи за протеини масти и витамини. Престанав да ги јадам деликатесите во кои уживав, но не зажалив – изјави Самарџиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top