недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 84 ново

Дали ќе ја препознаете? Легендарната Тајчи веќе не излгеда како од 90-те

Татјана Матејаш Камерон, позната како Тајчи во 90-те години на минатиот век беше една од најголемите ѕвезди на просторите на поранешна Југославија, а стана позната откако на Југовизија ја испеа песната „Ајде да лудуваме“. Ја претставуваше Југославија на песната на Евровизија во Загреб, и освои високо 7. место.

Таа ја напушти Хрватска и се пресели во Америка каде што се омажи за продуцентот Метју Камерон и стана мајка на тројца сина.

tajci

Денес се занимава со духовна музика.

Денес таа има 46 години и веќе не е русокоса.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top