сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 11 ново

Џулија Робертс првпат ќе глуми во телевизиска серија

julia-roberts

Американската „оскаровка“ и една од најпопуларните филмски ѕвезди, Џулија Робертс првпат во својата кариера ќе игра како телевизиска глумица. Таа ја прифати главната улога во телевизиската адаптација на романот „Денес ќе биде поинаку“ на авторката Марија Семпл.

Робертс ќе го игра ликот на Елеонора Флуд, која се обидува да ги реши сите проблеми кои ги одложувала. Инаку, Џулија Робертс често се појавувала во различни ТВ емисии, но ова ќе биде првпат да глуми во телевизиска серија.

Top