четврток, 19 април 2018 | Вести денес: 100 ново

Џулија Робертс првпат ќе глуми во телевизиска серија

julia-roberts

Американската „оскаровка“ и една од најпопуларните филмски ѕвезди, Џулија Робертс првпат во својата кариера ќе игра како телевизиска глумица. Таа ја прифати главната улога во телевизиската адаптација на романот „Денес ќе биде поинаку“ на авторката Марија Семпл.

Робертс ќе го игра ликот на Елеонора Флуд, која се обидува да ги реши сите проблеми кои ги одложувала. Инаку, Џулија Робертс често се појавувала во различни ТВ емисии, но ова ќе биде првпат да глуми во телевизиска серија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top