петок, 20 април 2018 | Вести денес: 1 ново

Средство од кое ги снемува стриитe

Конечно е пронајдено вистинското решение за елиминирање на стриите. Голем број жени имаат проблем со стриите, како последица од најразлични промени на тежината но и обликот на телото. Стриите не се ништо друго освен естески негативна работа, или барем жените ја доживуваат така.

Ова средство се прави мошне едноставно и при редовна употреба покажува одлични резултати. Стриите настануваат и како резултат на брзо стареење на кожата, кое пак е поврзано со наглото менување на телесната тежина или физички раст. Покрај тоа причина можат да бидати хормонски пореметувања, кои настануваат за време на пубертетот, бременоста или поради зголемени физички тренинзи на справи.

Стриите формирани за време на бременоста најчесто настануваат во последното тримесечје и го сафаќаат подрачјето околу стомакот, колковите, бутовите, градите и задникот.  Иако делува невозможно, постои начин да се ослободите од овие лузни, но за таа цел потребна е упорност и редовна нега.

Рецептот кој стана вистински хит во светот, а се прави мошне едноставно!

Состојки:

1 лажичка бел шеќер
1 лажичка рицинусово масло (може да се користи и маслиново или кокосово)
1 капсула витамин Е

Упатство:

Измешајте ги сите состојки и добиената смеса ставете ја во стаклен сад. Оставете ја да отстои во фрижидер 1 до 2 недели. Потоа, аплицирајте го сретството на подрачјата на кои имате стрии, а потоа со помош на остра четкичка измасирајте го местото со кружни движења. Средството употребувајте го секојдневно, а масажите нека траат од прилика 5 минути.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top