вторник, 24 април 2018 | Вести денес: 0 ново

Не се само братот и снаата: Целото семејство на лидерот си заминува од Македонија (2)

Не само братот и сопругата на лидерот на една од политичките партии, туку и целото пошироко семејство се подготвува за барање излез од државата по поразот кој го сметаат за неизбежен

izvodi_zaevi-1-768x1167

Ова се интернационални изводи од матична книга на родените, кои се користат за добивање на иселеничка виза. Братот на лидерот на една политичка партија В.З. и неговата сопруга С.З. се готват да пребегнат во друга држава и да ја напуштат Македонија.

Очигледно знаат дека нивната партија е пред тежок пораз и тие се спремаат за напуштање на државата. Дополнително В.З. беше посочуван како човек кој брат му – лидер на политичката партија – го посочува за главен собирач на поткупот кој се исплаќа за матни зделки што можеше да се види и од видеото каде градоначалник на една општина бара поткуп од 200 илјади евра. Тие се спремале да се иселат во некоја западноевропска земја, веројатно Швајцарија.

zaevi-sertifikati_zamateni-768x1540

Ова значи дека семејството на лидерот на политичката партија и градоначалник на една македонска општина е свесно дека партијата на која ѝ припаѓа ја очекува тежок пораз.

Утринава од анонимен извор добивме информација за имињата на барањата за виза.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top