вторник, 24 април 2018 | Вести денес: 0 ново

Семејството на лидер на политичка партија се подготвува за иселување: Братот и снаата поднеле барање за меѓународен извод од матична книга! (1)

Ова се интернационални изводи од матична книга на родените, кои се користат за добивање на иселеничка виза. Братот на лидерот на една политичка партија В.З. и неговата сопруга С.З. се готват да пребегнат во друга држава и да ја напуштат Македонија.

izvodi_zaevi-1-768x1167

Очигледно знаат дека нивната партија е пред тежок пораз и тие се спремаат за напуштање на државата. Дополнително В.З. беше посочуван како човек кој брат му – лидер на политичката партија – го посочува за главен собирач на поткупот кој се исплаќа за матни зделки што можеше да се види и од видеото каде градоначалник на една општина бара поткуп од 200 илјади евра. Тие се спремале да се иселат во некоја западноевропска земја, веројатно Швајцарија.

izvodi_zaevi-2-768x1152

Ова значи дека семејството на лидерот на политичката партија и градоначалник на една македонска општина е свесно дека партијата на која ѝ припаѓа ја очекува тежок пораз.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top