понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 47 ново

Професор избркан од факултет: Сурово ги казнувал студентите што доцнат на предавање (ВИДЕО)

Еден професор од Кина, поради тоа што не успеал со ниту една класична мерка на опомена да ги натера студентите да не доцнат на неговите предавања, се сетил на нешто далеку поинспиративно од она досега. Тој ги терал сите кои доцнат пред да влезат на час, да си удираат шлаканици еден на друг.

Тој стои пред нив и ги тера што посилно да си удираат шлаканици.

Останатите студенти кои стигнале на време го забележаа сево ова со мобилен телефон, па снимката се појави по социјалните мрежи.

Професорот Лу Пинг, по ова беше избркан од работа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top