вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 122 ново

Професор избркан од факултет: Сурово ги казнувал студентите што доцнат на предавање (ВИДЕО)

Еден професор од Кина, поради тоа што не успеал со ниту една класична мерка на опомена да ги натера студентите да не доцнат на неговите предавања, се сетил на нешто далеку поинспиративно од она досега. Тој ги терал сите кои доцнат пред да влезат на час, да си удираат шлаканици еден на друг.

Тој стои пред нив и ги тера што посилно да си удираат шлаканици.

Останатите студенти кои стигнале на време го забележаа сево ова со мобилен телефон, па снимката се појави по социјалните мрежи.

Професорот Лу Пинг, по ова беше избркан од работа.

Top