сабота, 21 април 2018 | Вести денес: 47 ново

14 спални, 27 тоалети: Ѕирнете во најскапиот дом во САД

Зданието „Манор“ се протега на 5.250 квадратни метри во луксузната населба Холбај Хилс во Лос Анџелес. Луксузниот дом со 14 спални и 27 тоалети во моментот е имот кој се продава по рекорно висока цена во САД.

Ѕирнете во домот кој кошт 200 милиони(!) долари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top