вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 122 ново

14 спални, 27 тоалети: Ѕирнете во најскапиот дом во САД

Зданието „Манор“ се протега на 5.250 квадратни метри во луксузната населба Холбај Хилс во Лос Анџелес. Луксузниот дом со 14 спални и 27 тоалети во моментот е имот кој се продава по рекорно висока цена во САД.

Ѕирнете во домот кој кошт 200 милиони(!) долари.

Top