понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 92 ново

Мажите открија како знаат дали жената ќе биде добра во кревет

Неодамна била спроведена анкета меѓу машката популација со најчестите прашања за сексот, па во продолжение прочитајте што одговориле.

Како однапред можат да препознаат дали жената е добра во кревет?

„Ако сака да флертува, знам од прилика што да очекувам.“

„Жената која знае што сака дури и кога станува збор за мали работи, како тоа што и каде ќе вечераме, најверојатно знае што сака и во сексот. Ист е случајот кога жените се отворени, јасни, директни и не се срамежливи.“

Дали бакнежот е добар показател?

„Начинот на кој се бакнува може да ми каже многу за тоа каква е девојката во кревет. Ако е сензуална и страствена, сигурно ќе биде таква и за време на сексот“.

„Во повеќето случаи, девојката која добро се бакнува има одредени вештини кои го поддржуваат тој бакнеж.“

„Искуствата се различни. Се случувало девојката одлично да се бакнува, а во кревет да биде ужасна. Со оние кои лошо се бакнуваат често целата ситуација е крајно непријатна.“

Што зборува жената која е добра во кревет непосредно пред сексот?

„Ништо, не постои работа која може да ја каже или направи што ќе ја направи попривлечна во моите очи. Но, привлечноста и способноста во кревет немаат ама баш ништо едно со друго.“

Само еден храбар маж рекол сосема спротивно од останатите и истакнал дека начинот на кој девојките танцуваат може да биде добар показател за тоа какви се во кревет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top