недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Стивен Хокинг примен во болница

Светскиот познатиот британски физичар и космолог Стивен Хокинг е хоспитализиран во Рим поради прегледи. Се верува дека неговата состојба е сериозна, изјави во петокот неговиот портпарол.

Хокинг (74) пристигна во италијанската престолнина за да учествува на конференцијата на Понтификалната (папска) академија на науките и се сретна со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско во понеделникот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top