понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 92 ново

Базен во Мароко преку ноќ стана популарен во целиот свет

Еден базен во хотел во Мароко стана популарен преку ноќ поради само една единствена фотографија. Кога модната блогерка Лорен Булен се пожали дека непознат човек ја прогонува и прави исти фотографии како нејзините на места што ги посетила таа, не ни сонуваше дека на тој начин ќе му помогне на еден хотел да си го подобри работењето.

ettktkqturbxy9jnjq0odc0mdm1odmxzdq5mwmxmwfinwu2owjjmty4zc5qcgvnkzuczqjsamld

На пример, објавила фотографија од базен во еден марокански хотел и од тогаш тоа место за шлапкање стана толку популарно што сопствениците на хотелот не знаат што да прават со гостите.

#UAtour🌍 #morrocco #marrakesh

A photo posted by UA TOUR (@_uatour_) on

Хотелот се вика „Ријад Јасмин“ и се наоѓа во Маракеш во Мароко. Сопственици се Габриел Парис и Алис Тасери од Франција.

-Немам каде да ги сместиме гостите отакако беше објавена таа фотографија. А и на Инстаграм почнаа да нѐ следат илјадници луѓе.

After December, you will see me post endless photos of this gorgeous pool + inner courtyard at Le Riad Yasmine 😻🌿 where I’ll be staying the first couple days of my trip in Marrakech. Before I even booked my flight, I was obsessed 🙌 with the thought of staying at this riad (traditional Moroccan house characterized by an inner courtyard)! Check out the blog (link in bio) to read more about my ✨Top Picks for Planning a Trip to Morocco✨ + a taste of the places + adventures I’ll be covering from my travels. . . . (Photo reposted from @leriadyasmine) . . . . . . #postcardsfromtheworld #wanderfolk #letsgosomewhere #worldcaptures #travelingram #flashesofdelight #chasinglight #thehappynow #thatsdarling #simplepleasures #pursuepretty #chooselovely #morocco #marrakech #decor #liveauthentic #nothingisordinary #bestofvsco

A photo posted by Teri Yeung (@teriaki) on

Според пишувањата на специјализирани сајтови, ноќевање во тој хотел чинии 95-125 евра.

>> WANDER IN PARADISE 🌙✨ @angelicablick @ohhcouture @leriadyasmine

A photo posted by Angelica Blick (@angelicablick) on

Откако базенот го прослави хтелот во светот, Габриел и Алис решиле да привлечат уште травел блогери. Спровеле истражување кое покажало дека пресудно за нивното работење е и заклучиле дека 80 проценти од гостите доаѓаат откако ќе ги видат сликите на „Инстаграм“ и на „Пинтерест“.

Овој хотел со седум соби месечно им нуди сместување на двајца-тројца блогери.

Chillin’ by the pool 💦 @leriadyasmine @ohhcouture @angelicablick

A photo posted by Angelica Blick (@angelicablick) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top