понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

„Порнхаб“: Оженетите мажи сакаат да гледаат „куколд“

Оженетите мажи најмногу го сакаат порно жанрот „куколд“, вели статистиката на една од најпознатите веб страници во светот, „Порнхаб“.

„Порнхаб“ неретко ги изненадува своите обожаватели со објавување разни статистистички податоци. Тоа, меѓу другото, им помага и ним што пооефикасно да одговорат на барањата и потребите на своите клиенти.

Поимот „куколд“ ги означува оние филмови каде „сопругот“ ја гледа својата „сопруга“ додека таа е в креевет со друг маж. Првпат е употребен во средновековната англиска литература и метафорички се поистоветува со птицата кукавица, која по својата природа, оди во туѓи гнезда. За овој „феномен“ пишувал дури и Вилијам Шекспир.

Рејтингот на овој порно жанр кај оженетите мажи за последните три години пораснал за 57 отсто, a статистиката говори и дека станува збор за мажи на возраст од 45 до 64 години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top