петок, 25 мај 2018 | Вести денес: 73 ново

Оваа слика ја претскажува иднината

Овој краток психолошки тест за една минута ќе ви открие што ве чека во блиска иднина.

Погледнете ја сликата.

Што прво забележавте на неа?

Проверете го резултатот под сликата и откријте што симболизира вашиот избор.

ЛИЦЕ

Во вашиот живот на повидок се големи промени

Ослободете се од сите окови, откачете го сидрото на минатото, пресечето го јажето и развијте ги едрата. Избравте вистински правец за среќен живот.

ЦВЕЌЕ

Ако прво го забележавте цвеќето, ви честитаме.

Тоа значи дека во вашиот живот ќе се случи мала (а можеби и поголема) победа. Ова може да биде успех во работата, покачување, награда, а можеби ќе добиете на лотарија.

ГОЛА ДЕВОЈКА

Таа во овој тест симболизира нова социјална врска.

На повидок се нови, многу важни познанства, затоа, ако некој ве повика да се состанете, направете го тоа, новото познанство ќе биде многу важно за вас.

ИНСЕКТ

Ја видовте прво бубачката на сликата? Таа носи среќа. Проблемите, кои за вас претставуваа товар набрзо ќе се решат.

Ве чека успех на финансиски план, добро направена зделка, одлични резултати од работата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top