среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 1 ново

Таа пее со години, а тој сега почна – Погледнете како изгледа братот на Лепа Брена

maxresdefault

Лепа Брена е една од најпознатите балкански ѕвезди, а неретко знае да каже дека не се срами од своето потекло и име. Познато е дека таа е родена во Тузла и вистинското име и е Фахрета Јахиќ.

Балканската јавност за неа знае многу, но не е премногу познато дека таа е најмала од трите деца на семејството Јахиќ и има сестра Факета и брат Фарук.

lb1

Брена до сега не се појавувала многу често во јавноста со својот брат, но сега открила дека и тој е надарен за музика кога заедно гостувале во емисијата „Никогаш не е доцна“ во која тој настапил.

– Мојот брат Фарук Јахиќ како учесник, напишала Брена на нивната заедничка фотографија.

lb2

Top