недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Рамчиловиќ: ВМРО-ДМПНЕ ги обедини сите политички субјекти и здруженија на Бошњаците во Македонија

Татковината се гради со реални проекти и реализирани дела. Затоа коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ е мојот избор. Тоа е нашиот избор. Тоа е единствениот избор, драги граѓани на Република Македонија, изјави на вечерашниот митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ во Охрид претседателот на Здружението за културно обединување на Бошњаците Зекир Рамчиловиќ.

-Само ВМРО-ДПМНЕ во коалицијата ги обедини сите политички субјекти и здруженија на Бошњаците во Македонија- додаде Рамчиловиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top