понеделник, 25 јуни 2018 | Вести денес: 21 ново

Се судрија форд и ауди, има повредени (Фото)

Утринава околу 7 часот на магистралниот пат Ниш-Димитровград во Србија, се случила сообраќајна несреќа во која се повредени две лица и се уништени два автомобили. Полицијата во Ниш ја потврди сообраќајката во која учествувале патнички авомобили ауди со бугарски регистрации и форд со нишки регистрации. При сударот повредени се двајцата возачи.Повредените со Брза помош веднаш се пренесени во Ургентниот центар во Ниш.Се испитуваат причините за несреќата.

rjnfshgdfgsdfgdsfg

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top