сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 11 ново

Се судрија форд и ауди, има повредени (Фото)

Утринава околу 7 часот на магистралниот пат Ниш-Димитровград во Србија, се случила сообраќајна несреќа во која се повредени две лица и се уништени два автомобили. Полицијата во Ниш ја потврди сообраќајката во која учествувале патнички авомобили ауди со бугарски регистрации и форд со нишки регистрации. При сударот повредени се двајцата возачи.Повредените со Брза помош веднаш се пренесени во Ургентниот центар во Ниш.Се испитуваат причините за несреќата.

rjnfshgdfgsdfgdsfg

Top