сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 11 ново

Бабунски во зимскиот преоден рок ја напушта Црвена звезда?!

david-babunski

Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски во јануари заминува од редовите на белградска Црвена звезда.

Бабунски воопшто не доби соодветна шанса за докажување на своите квалитети по доаѓањето во црвено-белите редови поради што сѐ поизвесно е дека ќе го напушти актуелниот шампион на Србија. Дополнителен проблем за македонскиот фудбалер е и финансиската ситуација во Црвена звезда, и односот на шефот на стручниот штаб, Миодраг Божовиќ, кон Бабунски.

По неколку отворени интервјуа на Бабунски за српските медиуми, репрезентативецот дополнително падна во немилост кај Божовиќ, по што сега е комплетно во втор план.

Како што е познато, од претходно се активни шпекулациите дека Динамо Загреб е заинтересиран за услугите на Давид Бабунски, но според последните информации има интерес и од неколку клубови од Унгарија и од Австрија.

Top