сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 4 ново

Едноставен трик за највкусни пржени лепчиња

Појадок, без кој многумина не можат да си го замислат неделното утро. Пржените лепчиња, деликатес од кујната на вашата баба, со само еден трик можат да бидат уште повкусни.

За вкусни пржени лепчиња потребни се само неколку јајца, сув леб и сол. Но, тајната на многу познати готвачи, кога станува збор за прженици, може да се примени и во овој домашен специјалитет.

Состојката која ќе ја додадете во јајцата, покрај малку сол е ким.

Освен што ќе уживате во вкусот, кимот има и одлично дејство на здравјето, а помеѓу останатото го забрзува и метаболизмот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top