четврток, 19 април 2018 | Вести денес: 123 ново

Која подлога за сечкање има помалку бактерии?

Вечната дилема на сите домаќинки, која подлога за сечкање има помалку бактерии?

Пластичните подлоги веднаш добиваат гребаници од ножевите, а тие е невозможно да ги исчистите. Затоа се легло на бактерии.

Од друга страна, кај дрвените подлоги има помалку бактерии бидејќи кај нив не се прават расекотини во кои бактериите можат длабоко да продрат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top